Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Виховна робота

Підвищення рівня психологічних знань учасників освітнього процесу як умова ефективного впровадження Нової української школи

 

12 грудня 2018 року на базі Коровинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося міжрегіональне методичне об’єднання спеціалістів психологічної служби «Підвищення рівня психологічних знань учасників освітнього процесу як умова ефективного впровадження Нової української школи».

У роботі засідання брали участь 16 фахівців психологічної служби із Недригайлівського, Роменського та Липоводолинського районів.

Відкрила засідання Костенко Л.В., головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області, яка ознайомила присутніх із планом роботи та акцентувала увагу на актуальності даної теми.

Про перші кроки до реалізації Концепції НУШ у навчальному закладі розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Вернигора Н.О.

Учасники ознайомились із презентацію «Оздоровчо-корекційна технологія «Парашут», яку представила Михайленко І.О., соціальний педагог Коровинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та мали можливість переглянути практичне застосування даної технології з учнями 1 класу. Ціль даного заняття була спрямована на згуртування дитячого колективу, збагачення лексичного запасу, формування доброзичливої атмосфери, комунікативних навичок, створення позитивного настрою, розвиток творчої уяви, фантазії, уваги, мислення, пам’яті, вміння добирати асоціації.

Найяскравіші враження в учасників залишилися від участі в інтерактивній педагогічній грі «Неокухня», яку провела Глущенко Т.В., практичний психолог школи.

Методичний захід пройшов у творчій, доброзичливій атмосфері. Підсумки роботи підвела керівник міжрайонного методичного об’єднання Заглада М.М., методист з психологічної служби методкабінету відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради. Моніка Миколаївна відзначила актуальність теми, логічність та злагодженість виступаючих у висвітленні даного питання та наголосила, що такі засідання дають можливість працівникам психологічної служби ділитися власним досвідом з колегами та переймати досвід колег інших районів області.

На завершення присутні відчули справжню насолоду від подарунків та творчого виступу учнів.

 


Твій друг – безпечний рух

З метою проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху з 19 по 23 листопада 2018 року у Коровинській загальноосвітній школі пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Відповідно до тематики тижня у школі проводилися інформативні заходи, націлені на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

Велика увага приділялася вивченню Правил дорожнього руху з учнями початкових класів, адже саме вони найменше знають про правила безпечної поведінки на дорозі. Протягом тижня проводилися хвилинки безпеки, під час яких за допомогою бесід, перегляду ілюстрацій, створенню ігрових ситуацій дітям початкової школи надавалася можливість запам’ятати та вивчити правила безпечної поведінки на дорозі. Усі учні взяли участь у конкурсі малюнків «Твій друг – безпечний рух», інтелектуальній вікторині з правил дорожнього руху «Знавці правил дорожнього руху», грі «Підкажи словечко», грі вікторині по станціях «Знай правила дорожнього руху».

Учні середньої та старшої школи прослухали виховні години у формі інтерактивних бесід із застосуванням фотоматеріалів. Діти повторювали правила дорожнього руху, розглядали ситуації на дорогах, ділилися своїми знаннями з однолітками, розгадували загадки, кросворди.

Заходи, які відбулися протягом тижня дали змогу одержати дітям достатньо знань щодо правильної та безпечної поведінки на дорозі.

 

 


Усний літературний журнал «Україна гідна свободи»

З метою донесення до учнів обєктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004року та листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору в Коровинській школі був проведений захід «Україна гідна свободи», який підготували учні 9 класу.

Старшокласники розповіли, що саме свято День гідності і свободи, 21 листопада було встановлене на честь початку цього дня двох доленосних подій в новій українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. На заході звучали патріотичні вірші, був продемонстрований перегляд відео про події на Майдані, звучали пісні, а хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поліг, захищаючи незалежність і свободу своєї держави. «…В память тих, хто загинув. Вічна їм слава!»

 

Любов Ткаченко, педагог-організатор.

 


Година – сповідь «Пам’ять не вмирає»

Пам’ять – нескінченна книга життя. Багато сторінок у ній уписано кривавими та чорними кольорами. А найтрагічнішою є сторінка, яка примушує стискатися людські серця, - голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

«Память не вмирає», під такою назвою в Коровинській ЗОШ відбувся захід, на який учні та вчителі школи зібралися для того, щоб увічнити память про тих, хто прийняв голодну мученицьку смерть в 1932-1933 роки .

Учні 6 класу підготували розповідь про багатостраждальну історію нашого народу, трагічну смерть мільйонів українських селян, які загинули від голоду. На заході звучали вірші у виконанні Воліка М., Химченко К,.Нужної А., Шкробот П., Кравченко А., Кореневої А, Фененко Д. та документальні фрагменти фільмів про голодомор, фотоматеріали та відеосвідчення того часу.

Памяті мільйонів невинних жертв, українським селам і хуторам, які щезли з лику землі після найбільшої трагедії ХХ століття була присвячена хвилина мовчання та запалені свічки: «…Житиме про втрати вічна память доки горить бодай одна свіча!»

 

Любов Ткаченко, педагог- організатор

 


Гра «Склади слово»

З метою навчити учнів розуміти і збагачувати рідну мову, розвивати творчі здібності, активність, мислення, творчу думку дітей, виховувати любов до рідного слова в рамках тижня української писемності та мови «Рідна мова в рідній школі» 9 листопада в школі між командами 5 і 6 класів була проведена гра «Склади слово».

В грі змагалися команди «Дивоказка» та «Пролісок». Обидві команди проявляли активність, знання мови і логічне мислення, але перемогу здобула команда «Пролісок». Команди були нагороджені грамотами.


«Нехай життя,дарує радість»

Під таким девізом у Коровинській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочався тиждень толерантності. Практичний психолог Глущенко Т.В. та учні 6 класу відвідали кожний клас з інформаційним повідомленням про толерантність. Дали визначення толерантності.

Толерантність – це поблажливість,м’якість, милосердя, жаль, терпіння.

Толерантність – це бути стриманим, витривалим, стійким, уміти миритися з існуванням когось або чогось.

Кожний день тижня відповідав кольору: понеділок – білому, вівторок – зеленому, середа – відповідала жовтому кольору, четвер – синьому, п’ятниця – червоний колір.

Учні першого класу взяли участь в акції «Даруємо тепло своїх долоньок». Була проведена акція «Візьмемося за руки», «В ритмі нашого серця».

Практичний психолог виготовила з 6 класом артбуки «Світ в якому я живу». Соціальний педагог Михайленко І.О. для учнів 3 класу провела рефлексію «Дошка гарного настрою», та ігри з парашутом.

Учні 2-5 класів взяли участь у конкурсі малюнку «Найтолерантніший казковий герой», фото колаж «Наші посмішки». Класні керівники провели виховні бесіди «Радість і усмішка», «Вчимося бути толерантними».

За активну участь в тижні толерантності були отримані подяки. Тож зберігайте «своє обличчя», знайдіть себе і за будь яких обставин залишайтеся самим собою. Цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими.

 

[i] [i] [i]


В рамках тижня «Край мій – диво край» в школі відбулося ряд цікавих заходів. Серед них і святкова літературно – розважальна програма «Бал осіннього листя», яке підготували та провели учні 6 класу разом з класним керівником Шило С.В. Протягом усього свята з вуст ведучих звучали прекрасні вірші, які оспівували красу золотокосої осені, лунали пісні, гуморески, були обіграні сценки та показані оригінальні танцювальні композиції.

На сцені виступали гості, які завітали на свято - «синоптик», який запропонував прогноз погоди, складений фахівцями – метеорологами спеціально для нашої школи та ведуча однієї із спортивних програм, яка показала трансляцію ранкової зарядки для профілактики гострих распіраторних захворювань.

Протягом всього свята для учнів 5-8 класів проводились цікаві розважальні конкурси.

Всі присутні отримали гарний настрій та масу задоволення, а 6 клас – завзяті дружні оплески глядачів.

 


«Щедрі дари осені»

Осінь чарівна в країну прийшла,

Щедрі дарунки усім принесла!

Принесла вона свої дарунки і учням 3 класу. Разом з класоводом Тютюнник Г.П. діти підготували і провели розважальну ігрову програму «Щедрі дари осені» для учнів початкових класів та батьків 3 класу.

Майстерно виконали діти інсценізацію «Справжня історія гарбуза». Глядачі дізналися про те, що овочі прийшли до нас із різних країн. Із захопленням школярі початкової ланки відгадували загадки та слухали вірші про овочі. Цікаво і весело провели гру «Звари борщ». А в кінці свята учні 3 класу отримали подарунки від Осені.

 


Відзначення свята Покрови, українського козацтва та захисника України

Цікаво та різнопланово був проведений тиждень «Козацької слави» в Коровинській школі. Адже виховання в людині патріота своєї Батьківщини, любові до рідного краю варто починати з раннього дитинства. Вже сьогодні необхідно виховувати глибокі почуття патріотизму та національної гідності, найкращі якості захисника України.

Виконанням цих завдань і сприяла гра-змагання «Ми – козачата», яку підготувала класовод 2 класу Кривенко С.М. Дві команди хлопчиків 2 класу «Барвінок» та «Паросток» змагалися у спритності, винахідливості, кмітливості і просто відпочивали. Гарну вправність діти показали в конкурсах «Влуч в ціль», «Футболіст», «Стрибки в мішках», «Борщоварик» та інші. Перемогу здобула команда «Паросток». Всі учасники були нагороджені грамотами та призами.[i] [i] [i][i][i]

 

Також учнями 6 класу та педагогом – організатором Ткаченко Л.М. був проведений інформаційний бюлетень, присвячений святу Покрови та Дню захисника Вітчизни. Учні початкових класів з цікавістю прослухали відомості про історичні дані появи свята Покрови, прослухали легенди та оповідання про Богородицю, зведення печерської лаври, заповіді козаків та розповіді про те, що потрібно,щоб стати джурою – учнем старших козаків та ін..

Закінчився захід призивом до єднання мільйонів сердець українців в одну велику родину![i]  [i]

 

Для учнів 7 і 6 класів вчителем історії Сокрутою В.С. був проведений «Козацький квест», який поділявся на 2 частити: практичну і теоретичну. В останній частині учасники команд відвідували станції «Атаманів», «Запорізька Січ», «Секретна», «Національна», «Історична вікторина». Завершився захід спортивними змаганнями козаків на витривалість, силу та ерудицію. Учасники змагань набрали однакову кількість балів, а тому перемогла Дружба.

 

Спортивний захід під назвою «Козацькі змагання» відбулися і між учнями старших класів, які провела Шолудько А.А. Команди учнів 9-11 класів змагалися в спортивній естафеті, підтягуванні на перекладині, метанні мяча, стрибкам в довжину та перетягуванні канату. Перемогла команда 10 класу. Учасники змагань доказали, що вони є вольовими, сильними, спритними, відчайдушними козаками, воїнами – захисниками: «Вони Вітчизни справжні запорожці».[i] [i] [i]

Всі учасники заходів, які проводилися в рамках тижня «Козацької слави» показали, що вони – гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки, в серцях яких завжди житиме пам’ять про славні подвиги наших предків-запорожців.

 


Тиждень правових знань, приурочених до дня юриста

У рамках тижня було підготовлено і проведено такі заходи:

1. Інформаційна година «Професія юриста» (9-11 класи)

2. Юридична вікторина (10-11 класи)

3. Виставка малюнків і плакатів «Права дитина» (4-6 класи)

4. Виховна година «Що треба знати про право і закон» (9-11 класи)

5. Година спілкування «Я маю право» (5 клас)

6. Вікторина «Виконуй свої обов’язки, поважай правопорядок і закон» (6-8 класи)

[i][i][i]


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

Кожного року 4 жовтня відзначають міжнародний день захисту тварин, привертаючи увагу людства до прав тварин та їх доброту. Заходи цього дня допомагають об’єднати зусилля всіх, хто дбає про домашніх та бездомних тварин. Вчителі та учні школи взяли участь у підготовці та проведенні ряду заходів, що мали на меті виховання у школярів любові та бережного ставлення до друзів наших менших, пробудження інтересу до захисту та охорони тварин. Особливо активними були учні початкових класів. Діти з задоволенням відгадували загадки, складали та розгадували кросворди, ребуси. Було організувано виставку малюнків на тему «Мій домашній улюбленець», створено фото колаж «Тварини – брати наші менші.» Учням дуже сподобались «уроки доброти». Вразило заняття присвячене емоціям тварин, яке допомогло краще зрозуміти сутність улюбленців та їх поведінку.

Після проведених заходів діти запам’ятали, що ми одна велика сім’я на планеті Земля, допомагаючи братам нашим меншим ми допомагаємо собі.


   Всеукраїнський день бібліотек

          До Всеукраїнського дня бібліотек,який відзначається 30 вересня, в нашій школі були проведені заходи. Цікаво і змістовно пройшов усний журнал «Писемні пам’ятки України» для учнів 5-9 класів,де бібліотекар познайомив з першими книгами. Для молодших школярів була проведена гра – подорож «Казкова країна Мудрої книги» та бесіда «Бібліотека – книжчин дім»


ВСЕУКРАЇНСЬКА   ОСІННЯ     ТОЛОКА

В п’ятницю, 14 вересня 2018 року, педагогічні працівники та учні Коровинської загальноосвітньої школи долучились до Всеукраїнської осінньої толоки, в рамках акції «Україні – нашу турботу!» та «Зроби подвір’я школи чистим!”

Відповідальні за трудові справи у класах, разом з класними керівниками, напередодні оглянули закріплені за класами ділянки території школи, визначилися з обсягом необхідних робіт, потрібним інвентарем, порядком проведення робіт.

Учасники толоки прибрали шкільне подвір’я та прилеглу територію, впорядкували спортивний майданчик, доріжки. Не залишилися поза увагою і меморіальний комплекс села.

За декілька годин територія школи та прилегла територія були приведені у належний стан. Приємно було бачити наслідки своєї роботи . Адже кожен учень знає, що чисте довкілля – це запорука гарного настрою.

 


ВИСТАВКА     КВІТІВ

       6 вересня 2018 року в Коровинській школі була проведена виставка квіткових композицій , присвячена визволенню Недригайлівщини. Всі учні 2-11 класів прийняли активну участь у підготовці та проведенні виставки. Найактивнішими були учні середньої ланки. Їх букетні композиції майоріли різнобарвям та різноманітністю, були своєрідними і не схожими на інші , мали підписи, які відповідали тематиці виставки. Широко була представлена тема України, рідної землі, природи та вічної пам’яті полеглим у війні з фашистами. В композиціях домінували калина, чорнобривці, майорці, айстри, троянда, як цариця квітів.

Таким чином, місця були визначені так:

Серед учнів початкових класів: Ім. -2 клас, ІІ м – 4 клас,ІІІ м.-3 клас;

Серед учнів 5-8 класів: І м - 6 і 7 класи; ІІ м -5 класи; ІІІ м- 8 класи;

Учні 9-11 класів: ІІ м - 9 класи; ІІІ м – 10, 11 класи.

Кращі композиції були відібрані на районну виставку квітів, де отримали ІІІ місце!

 

     


   ОЛІМПІЙСЬКИЙ  УРОК

     Відповідно  до листа Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 389 від 04.05.2018 "Про організацію та проведення Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку, Олімпійського тижня у 2018 році", листа відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Коровинської сільської ради від 04.09.2018 № 01-21/340, з метою пропаганди здорового способу життя, формування в українців фізичного і морального здоров'я та залучення до занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді в школі організовано і проведено День фізичної культури і спорту та Всеукраїнський Олімпійський урок .

         Дана ініціатива спрямована на популяризацію спорту, здорового способу життя. В ході її проведення в школі організовано чимало заходів. Так школярі вивчали олімпійські традиції та легенди різних країн світу, дізнавались про положення та звичаї Олімпійських держав, міста, де проводились попередні Олімпійські ігри та традиції Олімпійського руху в Україні.

Весело, із азартом, із завзяттям проходили змагання та уроки!
Спортивний урок «Спорт –посол миру» (1-4), Спортивний урок «Його величність спорт»(5-6), Естафета « Ми – олімпійці»(7-8) , Міні турнір з волейболу, футболу « О спорт! Ти-мир!» (9-11класи).
Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

[i]


 

 

Толерантність врятує світ

«Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе»

            Протягом 11-18 листопада 2013 року в Коровинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся тиждень толерантності. У межах цього заходу було проведено наступне:

1) загальношкільні лінійки;

2) естетичне оформлення залу;

3) соціальне опитування учнів 9-11 класів;

4) виховні бесіди по класах на тему доброти, справедливості, людяності;

5) конкурс малюнків та газет;

6) різного роду заняття;

7) виготовлено новий стенд.

На загальношкільній лінійці учням повідомили про відкриття тижня толерантності, про план заходів на тиждень. Також учні школи послухали інформаційне повідомлення «Що таке толерантність». В естетичному оформленні залу взяли участь всі класи, які підготували хороші вислови про виховання та терпимість. Соціальне опитування проводилося для учнів 9-11 класів, які відповідали на запитання: «Які умови необхідні для формування толерантної особистості?». У конкурсі малюнків та газет, який називався «Ми за толерантність», взяли участь учні 5-11 класів. Найкращу газету підготував 11 клас. Говорячи про проведені заняття, можна сказати, що найбільше запам’яталися учні 7 класу. Вони були активними, виконуючи різного роду завдання, прислухалися до думок однокласників, не сперечалися. Працювати з ними було легко.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
 
 
Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz