Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Учнівське самоврядування

 

Учнівське  самоврядування  нашої школи розвивалося з року її заснування. З років утворення України як незалежної самостійної країни зі стихійного варіативного за 5 років воно стало структурованим. В 2009 році на установчих загальношкільних зборах учнями було запропоновано утворення нової моделі учнівського самоврядування- шкільної дитячої президентсько – парламентської республіки «Дивосвіт». Це було зумовлено розвитком демократії та  культивування гуманізації шкільної освіти, відповідно до концепції освітньої діяльності, Національної докрини розвитку прав дитини на сучасному етапі розбудови правової  держави і громадянського суспільства, для залучення вихованців до державно- громадської форми управління  роботою школи.

Наша  шкільна президентсько – парламентська республіка «Дивосвіт» (ШППР) керується Конституцією, створеною відповідно до Положення про організацію учнівського самоврядування в школі, Статуту учнівського самоврядування.

До ШППР входять учні 1-11 класів. Керує роботою  республіки – Президент – Волік  М., учень 10 класу; заступник (віце – президент) – Шкробот П. До республіки входять 4 міністерства: освіти, культури, спорту і здоров'я, внутрішніх справ. Керують міністерствами  - міністри і кожне міністерство   має центри. Так, міністерство освіти (міністр – Винник Є..) включає центр самоосвіти та книжковий сектор; міністерство культури (міністр – Ушивайло А..) має центри творчості та ЗМІ; міністерство спорту і здоров'я (міністр –Буць К.) керує роботою центрів: екологічної безпеки і  з питань проведення спортивних заходів; міністерство внутрішніх справ (міністр – Фененко Д.)  має  центр дисципліни, шефський центр та керує роботою волонтерської організації «Турбота».

Учні  1-4 класів є жителями «Країни Барвінкової», яка має свої закони і правила, входять в структуру ШППР. Кожен клас є барвінковою групою зі своєю назвою і обов'язками (дорученнями). «Країна Барвінкова» працює за програмою гри – подорожі  по громадянському вихованню «Моя  країна – Україна, а рідний край- моя маленька батьківщина». Барвінчата приймають активну участь у житті школи, класу, є активними учасниками шкільних і районних заходів: конкурсів - виставок малюнків, декоративно – прикладного мистецтва, волонтерський акцій, ярмарок тощо. За кожною групою барвінчат закріплені вожаті з 5-8 класів, які допомагають   молодшим школярам у проведенні їхнього дозвілля.

Волонтерська організація «Турбота» складається з 9 загонів і налічує 27 учнів 5-11 класів. Волонтери опікуються одинокими пенсіонерами, інвалідами дитинства, війни, вчителями – пенсіонерами, а також приймають участь в  операціях, акціях « З добрим ранком, ветеране!»,  «Турбота», «Пам'ять» «Запали свічку пам'яті»  обласних конкурсах «Ветеран живе поруч» тощо. Волонтери є активними учасниками трудових десантів по впорядкуванню  території школи та пам'ятників загиблим воїнам.

Раз на місяць (по потребі – 2) проводяться засідання Ради Міністрів, на  яких вирішуються питання   по проведенню виховних заходів, чергування по школі та поведінки учнів, які стоять на внутрішкільному обліку.

 

Завдяки лідерам учнівського самоврядування  школі організовуються заходи по екологічному, спортивному, превентивному, естетичному, патріотичному та громадянському вихованнях.     Досить поширеними формами є проведення  таких заходів: змагання, ігрові та конкурсні програми на краще виконання патріотичних пісень, віршів, організація фотовиставок, виставок малюнків, плакатів,  показ патріотичних фільмів, присвячених героїчному минулому українського народу та сучасним видатним громадянам країни, проведення квестів, флешмобів, створення вітальних відеороликів до державних свят та висвітлення їх в інтернет мережах. Школа намагається сформувати національно – свідомого громадянина з високими патріотичними почуттями.

        Участь школярів  роботі ШППР сприяє розвитку соціальної активності, поглибленню патріотичних почуттів, відповідальності за власну долю та долю однолітків, вчить їх відстоювати свої права, поважати закони, бути небайдужими до проблем окремої людини, громади і держави.

Учнівське самоврядування організовує та приймає активну участь у виховних заходах школи, району, області, є  постійними учасниками та переможцями таких заходів, розвиває лідерські якості учнів: ініціативність, креативність, рішучість, цілеспрямованість, громадянську позицію та патріотичні якості.

 

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
 
 
Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz