Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Проект "Тепло добра зігріє серця"

Емблема волонтерської організації "Турбота"

Проект "Тепло добра зігріє серця"

(в рамках обласного конкурсу соціально-освітніх проектів

"Діти розбудовують громаду")

1. Опис проекту.

 1.1. Мета проекту:

 • Формувати  в учнів гуманістичні і духовні орієнтири, ознайомити з традиціями доброчинності як історичним та духовним надбанням українського народу.
 • виховувати ініціативу, високий рівень творчого самовираження й розвиток  духовності  підростаючого покоління, спрямований на фізичну і психологічну підтримку захисників України, що перебувають у зоні бойових дій.
 • формувати    повагу до пам’ятних та визначних місць рідного краю минулого часу і сьогодення;
 • виховувати   співчутливе та милосердне ставлення до людей,   почуття чуйності,  терпимості, толерантності,   доброзичливості;

1.2. Завдання проекту.

 • продовжити роботу волонтерського загону «Турбота»  Коровинської ЗОШ І—ІІІ ст.;
 • провести серед молоді просвітницьку роботу за допомогою лекцій, тренінгів тощо;
 • популяризація волонтерського руху;
 • формувати в учнів  патріотичні почуття, свідоме розуміння необхідності служби в лавах Збройних сил України, поваги до захисників Батьківщини, історичного минулого нашого краю;
 • розширити пошукову роботу, повязану зі сторінками Великої Вітчизняної  війни, Голодоморів 32-33 років.
 • оновити пошук інформації для оформлення залу історії, а саме: відомості про чорнобильців, афганців, Героїв та ветеранів праці і війни, воїнів АТО, Небесної Сотні тощо;
 • розробити заходи, спрямовані на збереження та охорону культурних і історичних пам’яток  села;
 • допомагати ветеранам, вдовам, дітям Великої Вітчизняної війни, які потребують  допомоги та уваги;
 • піклування про вчителів — ветеранів праці;
 • відвідувати одиноких людей похилого віку та інвалідів дитинства з метою надання посильної допомоги  в їх проживанні,   озелененні  присадибних ділянок  тощо;
 • привернути увагу громадськості до збереження пам’ятних місць села та підтримки їх в належному стані, проблем самотніх громадян літнього віку,
 • пропагувати здоровий спосіб життя, формувати екологічну  культуру.

 

 

1.3. Актуальність  проекту.

Соціальні випробування в Україні, пов’язані з подіями революції Гідності у 2013 році та фактами агресії Росії в Криму та на сході України з початку 2014 року, зумовили сплеск доброчинності як вияв патріотизму практично всіх верств населення, зокрема дітей і молоді. Прикладами вияву патріотизму стали доброчинні акції, флешмоби, рейди, трудові десанти, по впорядкуванню пам’ятних місць, операції, зустрічі,  ініціативи та доброчинні проекти дітей і учнівської молоді. Також останнім часом збільшується кількість самотніх людей літнього віку, хворих дітей, які потребують фінансової та моральної підтримки.  Вважаємо, що причинами цього є матеріальні проблеми громадян, байдужість, черствість оточуючих.

 Цим проектом ми прагнемо привернути увагу молодого покоління та привити небайдужість до чужого горя. Вважаємо, що, залучаючи дітей до доброчинності, можна виховати в учнів доброту й чуйність, уміння розділити чужий біль, потребу творити добро, пробуджувати в дітях любов до рідної землі, національну самосвідомість  та патріотизм.

 

1.4. Стислий опис проекту.

      Проект є довгостроковим. (1 квітня 2021 р. — 1 листопада 2022 р.).

     Для вирішення поставлених завдань у рамках реалізації проекту Коровинської школи заплановано провести  рейди, трудові десанти «Ми прийдемо Вам на допомогу», «Квітучий сад», «Перша весняна квітка», флешмоби, акції: «Напиши листа солдату», «Допомога»,«Турбота», ярмарки «Зробіть крок до ближнього з любов’ю», «Від серця до серця», вітальні зустрічі «З Днем людей похилого віку», «З любов’ю в серці!», «З Новим роком, новим щастям та Різдвом Христовим!», «Зі святом весни!»,  «З добрим ранком, ветеране!», «Подаруй радість», екскурсії до пам’ятних та визначних місць рідного краю.

     Така доброчинна діяльність визначена національним сенсом, патріотизмом, матеріальною та  духовною підтримкою.  

      До реалізації проекту долучається  вчителі, батьки, учні, громадськість Коровинської  громади.

 

1.5.Основні форми реалізації проекту: уроки пам’яті, екскурсії, зустрічі, благодійні акції, ярмарки, рейди, трудові десанти, тренінги, флешмоби, лінійки, бесіди, концерти тощо.

1.6.Місця реалізації окремих етапів проекту:Коровинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Коровинська сільська рада,  місця проживання  людей похилого віку, воїнів АТО, ветеранів та учасників, дітей  Великої Вітчизняної  війни, пам’ятники та пам’ятні місця громади, району.

2. Опис діяльності

Проект має складну внутрішню структуру, оскільки складається з багатьох етапів, різних за формою, тривалістю та змістом, що спрямовані висвітлювати окремі складники зі спектру визначеної проблеми.

 

І етап– організаційний (березень – квітень 2021 р.)

 • Співпраця з Коровинською сільською радою з метою  поновлення банку даних та картотеки персонального обліку людей, які проживають в мікрорайоні школи та потребують допомоги, воїнів АТО;
 • Створення оновленого списку волонтерів, розподіл по групах та залучення до роботи нових волонтерів.
 • Співпраця з молодіжними організаціями та соціальними службами по осередках.

 

 ІІ етап — основний (квітень 2021 –травень 2022 р.)

 • Зустрічі з літніми одинокими  людьми, інвалідами, дітьми війни, воїнами АТО, афганцями, чорнобильцями  та ознайомлення з умовами їхнього проживання, проблемами, потребами.
 • Надання посильної допомоги в рамках проекту.
 • Збір матеріалів для поновлення залу історії.
 • Проведення виховних заходів в рамках школи та села.
 • Висвітлення проведеної роботи в шкільній пресі та соціальних мережах, сайті школи.
 • Періодичні зустрічі з волонтерами для спільного вирішення проблем, обміну досвідом та враженнями.

 

ІІІ етап – заключний (червень  2022 – грудень 2022 р).

 • Проведення місячника, присвяченого визволенню України  у Великій Вітчизняній війні та війні на сході України : виставки квітів, малюнків, уроків пам’яті,  флешмобів «Єдина Україна», «Ми за мир». Участь у проекті «Герої сучасності серед нас», трудових десантах, осінній толоці тощо (вересень-жовтень 2022 р.).
 • Проведення тижня людей похилого віку  «Творіть добро, щоб кращим став цей світ»: концертна програма «Милосердя і доброта – людства два крила», виставка малюнків «Вони чекають на турботу»,  акція «Зі святом вас вітаємо!», «Тепло наших сердець», конкурс фоторобіт «На добру згадку»(жовтень-листопад 2022 р.).
 • Фото та відео презентація –звіт  «Уроки доброти»(листопад).

 

 

3.  Очікувані  результати реалізації проекту.

 

 1. Постійна увага,  фізична й психологічна підтримка під час відвідування людей похилого віку, учасників ІІ Вітчизняної війни,  воїнів АТО .
 2.  Позбавлення відчуття самотності одиноких людей під час спілкування з учнями та вчителями, громадськістю.
 3. Постійний догляд, збереження в належному стані пам’ятних місць села, пам’ятників культури, які знаходяться на території громади.
 4. Навчання добру, толерантності, терпимості, любові у спілкуванні з   одинокими людьми похилого віку та інвалідами.

 

4.  Перспективи розвитку проекту.

 

Проект має перспективи для подальшого розвитку і є життєздатним. У рамках проекту планується подальше проведення пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької роботи для збереження культурних та духовних надбань попередніх поколінь.   Необхідно постійно підтримувати пам’ятники історії і культури, пам’ятні місця громади  та прилеглу територію в належному стані, дбати про дерева та клумби, висаджені там. Популяризація екологічного руху серед мешканців громади сприятиме залученню їх до вирішення актуальних екологічних питань.

Також в  Україні, на жаль, ще є дуже багато людей соціально незахищених категорій, які потребують допомоги і не одержують її від держави в достатньому обсязі. Потрібно продовжувати роботу волонтерських загонів для сприяння колективному благодійному руху, залучати до доброчинності сільські громади, учнів шкіл району та приватних підприємців. Плануємо роботу над проектом «Материнські долі», з метою знайомства, вивчення та дослідження  життя матерів – героїнь та їх дітей в Коровинській громаді.

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
 
 
Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz