Оцініть мій сайт

Історія освіти села

З історії розвитку  школи

До Великої Жовтневої соціалістичної революції освіта розвивалася слабо. Перша школа в селі виникла ще в 1840 році (дані філії Сумського облдержархіву м. Ромни). Але доступ в неї мали лише діти заможних селян. Лише після земської реформи 1864 року, коли земства зайнялись питанням розвитку освіти, в селі починають відкриватись іще церковно-приходські школи і земська, але не зразу після реформи, а в кінці ХІХ століття.

За даними 1900 року в Коровинцях працювало 2 церковно - приходські школи: одна з кількістю 37 учнів, друга - 30, а також земська школа з кількістю - 90 учнів. Таким чином, в 1900 році в селі навчалося 157 учнів, причому, переважна більшість із них це були хлопці. У третьому випускному класі земської школи навчалося всього 4 дівчини, що свідчить про обмеженість, в минулому, освіти для жінок. Школи знаходилися в звичайних селянських хатах.

Лише в 1913 році була збудована земством школа. В новій школі навчалося три класи з кількістю 100 учнів. Після Жовтневої революції освіта почала розширюватися. В цій же школі, збудованій земством, були відкриті 4 і5 класи. Сюди приймали вже і дітей бідняків.

У 1918 році в селі була відкрита вища початкова школа, що дорівнювала семирічному навчанню, яка містилася в колишньому поміщицькому будинку поміщиці Боровської.

У 1921 році був здійснений І- й випуск цієї школи. Перші випускники продовжували навчання далі. Після отримання освіти Труш Борис Дмитрович працював агрономом в Казахській РСР,  Юхименко Микола Мусійович- педагогом, Білоус Олекса Григорович - кандидат філософських наук, викладав у  Київському університеті.

У 1925 році в цій школі навчалося 329 учнів, з них - 254 хлопці і 75  дівчат. У школі працювало 8 учителів, була вже і своя шкільна бібліотека, її фонд становив 139 книг.

У 1924 – 25 роках  почали відкриватися школи - філії на хуторах, прилеглих до села Коровинці. В 1924 році в школі була заснована піонерська організація. Вона складалася з декількох загонів, у кожному з яких було по 60 чоловік. Перші піонери- Саміленко Уляна, Поночовна Ганна, Шеремет Катерина, Дронь Савка, Босик Василь. Саміленко Уляна Семенівна – учителька, працювала в Криму, учителювала в м.Шостка Шеремет Катерина Василівна. Дронь Савка був розстріляний німецькими окупантами в 1941 році.

У 1939 році семирічна школа була реорганізована в середню, але до Великої Вітчизняної війни вона  не встигла зробити перший випуск. У вересні 1941 року заняття в школі тривало всього лише 3 неділі, до приходу німецьких окупантів. У роки окупації середня школа майже не працювала.

У 1943 році після звільнення села вчителі зразу взялися за відбудову школи. Абияк було відремонтовано декілька класних кімнат, з наполовину забитими вікнами. В холодних кімнатах, де ледве тепліли груби, учні продовжували перерване окупацією навчання. В школі працювало 8 класів. Ніяких навчальних посібників не збереглося, книжок і зошитів не було, писали на обривках старих газет. Єдиний наочний посібник у школі - маленька політична карта світу, що випадково  збереглася в когось із вчителів чи учнів.

Разом із учителями учні заготовляли для школи паливо, самі  пиляли і рубали дрова. В 1943 році  у 8 клас  прийшло вчитися всього 11 учнів, і тому після двох років навчання учні, що прийшли до 10 класу, були переведені до Недригайлів-ської середньої школи. 9 клас продовжував навчатися в Коровинцях і в 1947 році відбувся перший випуск учнів Коровинської середньої школи. Серед перших   її випускників - Тимченко Віра Минівна -  вчителька Львівської  області, Дронь Віра Іванівна працювала інженером в Росії, Капля Оксана  Кіндратівна - вчителька села Малі Будки, пізніше Коровинець, Романовська Ганна Савелівна працювала на конопляному заводі в своєму ж селі,  Довгий Юрій Олександрович - інженером в Криму...

У 1948 році середню школу було закрито, а  в 1950 році  відкрито знову.

У 1968 році на території Коровинської сільської ради здійснювали навчання: середня школа з кількістю 561 учень (в ній працювало  40 учителів),

8-ми річна школа  в с.Малі Будки і чотири початкових школи в селах: Муховате, Ракова Січ, Бородані, Дігтярівка.

У самому селі, крім середньої, було дві початкові школи з кількістю 132 учні. У них працювало 9 учителів.

Приміщення школи  розширювалося, добудовувалося. В 1959 році до основного корпусу було прибудовано три класні кімнати. В 1961 році колгосп „Комінтерн” в честь ХХ з’їзду КПРС подарував школі новозбудоване приміщення на 4 класних кімнати, де розмістилися початкові класи, бібліотека та квартира для вчителів.

У 1968 році за типовим проектом в Коровинцях розпочалося будівництво триповерхового будинку нової школи на 640 учнів зі спортивним залом, їдальнею, майстернями, 18 класними кімнатами, кабінетами. Будівництво велося колгоспом „Комінтерн”, який півстоліття очолював Герой Соціалістичної Праці, випускник школи, Відмінник освіти України  Яловий Іван Никонович (26.06 1918 – 27.10.2003).

1 вересня 1970 року відбулося відкриття нового приміщення школи

«  Вересень 2017  »